رویان طیور

فروش عمده مرغ گلپایگانی

آیا به دنبال خرید مرغ گلپایگانی می باشید؟ آیا می دانید مزایای فروش عمده مرغ گلپایگانی چیست؟ آیا می دانید ویژگی های مرغ گلپایگانی کدامند؟

شاید تا به حال افراد زیادی به فکر پرورش مرغ بومی افتاده باشند، اما از نژادهای مختلف و همچنین مزایا و معایب آنها اطلاعات خاصی نداشته باشند. به همین خاطر با مشکلاتی مواجه می شوند. بهتر است قبل از شروع کارهای مهم و حساسی همچون پرورش مرغ بومی به تحقیق در مورد آنها پرداخت، تا بتوان در انتخاب نژاد مرغ مورد نظر و همچنین نحوه تغذیه آن اطلاعات مفیدی را بدست آورد.

مرغ گلپایگانی یکی از نژاد های دورگه موجود در ایران می باشد که حاصل تلاقی نژاد بومی ایران با نژادهای تخمگذار خارجی می باشد. مرغ گلپایگانی را می توان حاصل تلاقی مرغ ولسامر که نوعی مرغ هلندی بوده، با نژاد محلی ایرانی دانست. معمولا مرغ گلپایگانی می تواند سوددهی مناسبی داشته باشد، زیرا هم می توان آن را جهت تولید تخم مرغ و هم جهت استفاده گوشتی پرورش داد. مرغ گلپایگانی معمولا نسبت به سایر مرغ های بومی که در ایران پرورش داده می شوند، وزن بیشتری می گیرند. این موضوع باعث شده تا پرورش آنها بسیار بیشتر از سایر نژادها شود.

ویژگی های مرغ گلپایگانی

مرغ گلپایگانی از نژادهای دورگ موجود در ایران محسوب می شود، که می توان آن را یکی از مقرون به صرفه ترین نمونه از مرغ های تخمگذار بومی دانسته، زیرا معمولا تعداد تخم هایی که اینگونه از مرغ ها می گذارند، بسیار مناسب می باشد. مرغ گلپایگانی می تواند به طور میانگین 200 عدد تخم مرغ در سال بگذارد، این عدد را می توان بسیار مناسب دانسته، زیرا مرغ بومی ایرانی این توانایی را ندارد. البته اغلب مرغ های گلپایگانی توانایی بیشتری در تخمگذاری دارند که به بیش از 240 عدد در سال نیز می رسد، اما تعداد 200 تخم مرغ را می توان به عنوان یک عدد میانگین و کلی در نظر گرفت.

مرغ گلپایگانی معمولا در وزن گیری نیز بسیار سریع عمل کرده و می تواند گزینه مناسبی برای پرورش گوشتی نیز به نظر برسد. زیرا با مصرف کمترین میزان دانه، وزن بسیار ایده­آلی پیدا می کند. بدین ترتیب می توان انتظار داشت که برای پرورش گوشتی نیز مقرون به صرفه باشد. البته باید شرایط مناسبی نیز برای رشد آنها مهیا باشد، مثلا فضای کافی به ازای تعداد مرغ ها می توان یکی از گزینه هایی باشد که به رشد آنها کمک کند.

 

شرایط نگهداری از مرغ گلپایگانی

مرغ گلپایگانی معمولا از نظر رشد کردن مشکل خاصی نداشته و در همه مناطق ایران می توان آن را به راحتی پرورش داد. البته باید به فضای مورد نیاز آنها و دانه ای که مصرف می کنند دقت شود. بهتر است از دانه هایی که به صورت ترکیبی تهیه می شوند برای پرورش مرغ گلپایگانی استفاده شود، زیرا بدین ترتیب نیازهای بدن آنها به انواع ویتامین ها و مواد معدنی تامین می شود.

بهترین شرایط برای نگهداری انواع مرغ محلی از جمله گلپایگانی، نگهداری در مزرعه می باشد، که بتواند هم آزادانه بچرخد و هم جیره غذایی مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کند. البته این امکان در همه مناطق کشور وجود نداشته و اغلب افراد انواع مرغ محلی را در سوله های مخصوص پرورش می دهند. در این موارد باید به شستشو و ضد عفونی کردن سالن پرورش مرغ دقت بسیار زیادی شود، زیرا در غیر اینصورت احتمال بروز بیماری های مختلف در بین انواع مرغ بومی وجود دارد. واکسیناسیون مرغ گلپایگانی در مراحل اولیه رشد اگر به خوبی انجام شده باشد، معمولا بیماری به سراغ آنها نمی رود، زیرا بدن آنها بسیار مقاوم می باشد.

خرید عمده مرغ گلپایگانی

امروزه به گسترش اینترنت این امکان بوجود آمده که بتوان انواع مرغ بومی مانند مرغ گلپایگانی را به صورت اینترنتی هم خریداری نمود. خرید اینترنتی مرغ بومی معمولا به صورت عمده انجام می شود. بدین ترتیب قیمت آنها نیز بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

مراکز فروش اینترنتی معمولا می توانند جوجه یکروزه، نیمچه مرغ بالغ و مرغ بالغ گلپایگانی را با تعداد بالا به پرورش دهندگان ارائه دهند. بدین ترتیب نیازی به صرف زمان طولانی برای پیدا کردن مرغ مورد نظر جهت پرورش نمی باشد، زیرا می توان با مراجعه به سایت های اینترنتی مربوطه، تحقیقات خود در مورد انواع نژادهای مرغ بومی و مزایا و معایب آنها انجام داد.

خواندن 14168 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید