رویان طیور

پرورش مرغ

مرغ بومی تخمگذار یکی از بهترین نژاد ها برای پروش می باشد، که با آموزش های مفید می توان به راحتی انواع آنها را پرورش داده و به سود بسیار مناسبی دست یافت.

امروزه پرورش مرغ بومی تخمگذار را می توان یکی از ایده های بسیار مناسب برای راه اندازی کسب و کار معرفی نموده، زیرا با وضعیت فعلی جوانان از نظر بیکاری، شغل هایی مانند پرورش انواع مرغ بومی می توانند راه حلی بسیار مناسب و دائمی باشند. زیرا مرغ محلی را هم جهت تخمگذاری و هم جهت تولید گوشت می توان پرورش داد.

این موضوع باعث شده که جوانان بسیار زیادی بتوانند خود را از بیکاری نجات داده کسب درامد مناسب و حلال داشته باشند. مرغ بومی تخمگذار می تواند با مصرف دانه بسیار کمتر از مرغ صنعتی، تخم مرغ باکیفیت تری را تولید نماید. این موضوع باعث شده تا از نظر اقتصادی پرورش مرغ بومی تخمگذار نیز مقرون به صرفه باشد. البته در برخی از نژادها مشاهده شده که تعداد تخم مرغ تولید شده کم بوده مثلا 150 الی 180 تخم بوده، که البته با توجه به قیمت بالاتر و مشتری بیشتر برای این تخم مرغ ها، باز هم سود دهی آنها مناسب می باشد.

علت پرورش مرغ بومی تخمگذار چیست؟

امروزه اکثر مردم اعتماد خود را نسبت به محصولاتی مانند گوشت و تخم مرغ صنعتی از دست داده اند، زیرا عقیده دارند که تغذیه مرغ های صنعتی از مواد شیمیایی بوده، از این رو به شدت به سمت مصرف تخم مرغ و گوشت های انواع مرغ محلی روی آورده اند. این موضوع باعث شده تا صنعت پرورش انواع مرغ محلی بتواند محیطی بسیار مناسب و سودآور برای کسب و کار باشد.

معمولا افرادی که در محیط های روستایی زندگی می کنند، شرایط بسیار مناسبی برای پرورش تعداد زیادی مرغ بومی دارند، زیرا معمولا دارای خانه ها و مزارع بسیار بزرگی بوده، که چنین خانه هایی در شهر ها پیدا نمی شود. این موضوع باعث شده تا شغل اصلی اغلب روستائیان کشور به پرورش دام و طیور مربوط باشد. زیرا شرایط اقلیمی که آن ها داشته، بهترین و مناسب ترین مکان برای پرورش انواع مرغ محلی می باشد. با توجه به کم هزینه بودن پرورش مرغ محلی نسبت به مرغ های صنعتی، همچنین میزان تلفات بسیار اندک آنها، حاشیه امنیت افرادی که وارد کار پرورش مرغ بومی تخمگذار شده، بسیار مناسب بوده، این موضوع باعث می شود که تمایل به این کار در بین جوانان بیشتر شود.

 

نکاتی جهت پرورش انواع مرغ بومی تخمگذار

افرادی که قصد پرورش مرغ بومی تخمگذار را داشته، باید با متخصصان این حوزه مشورت کرده، بدین ترتیب می توانند از تجاربی که آنها طی سالیان طولانی کسب کرده اند، بهترین بهره را ببرند. این کار باعث می شود که با کمترین هزینه بتوان بیشترین میزان سود را کسب نموده، زیرا بدست آوردن تجربه می تواند هزینه های بسیار زیادی را به همراه داشته باشد.

برای شروع پرورش انواع مرغ محلی تخمگذار باید توجه داشت که از چه موادی برای تغذیه آنها استفاده شود، تا بتوان راندمان تولید تخم مرغ در آنها را بیشتر کرد. گزینه مناسب برای این مورد دان پلت شده بوده، که البته سایز و ترکیبات آن توسط شرکت سازنده باید به خوبی انتخاب شده باشند، تا مرغ ها به راحتی آنها را مصرف کرده و نتیجه مثبتی نیز بر روی تخمگذاری آنها داشته باشند. نظافت و بهداشت محیط نیز از گزینه های بسیار مهم در پرورش مرغ محلی تخمگذار بوده، که باید ان را نیز از افراد حرفه ای در این کار آموزش دیده، تا بتوان به راحتی انواع میکروب ها را از محل مورد نظر دفع کرده، این موضوع در سلامت مرغ تاثیر بسزایی داشته و از بروز انواع بیماری ها جوگیری می کند.

نحوه تهیه انواع مرغ بومی تخمگذار

تیم پرورش رویان طیور یکی از بزرگترین پرورش دهندگان جوجه یکروزه مرغ بومی تخمگذار بوده، که سن 5 الی 6 ماهگی آنها را پرورش داده و پس از طی این مدت، مرغ جوان و سرحال را به مشتریان خود جهت تولید تخم مرغ عرضه می کند. تیم پرورش رویان طیور این آمادگی را نیز دارد که تمامی آموزش های مربوط به پرورش مرغ محلی تخم گذاران را به خریداران ارائه نموده، تا بتوانند در کار خود موفق تر بوده و به کسب سود بسیار مناسب تری دست یابند.

گرد آوردگان : تیم پرورش رویان طیور

جهت مشاوره با شماره 09113142395تماس حاصل بفرمایید

آدرس سایت:www.royantoyoor.ir

خواندن 2320 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید